top of page

ЕСЕ

 

Обсяг тексту від 800 до 1000 слів.

Особливості змісту – роздуми з приводу чогось побаченого, прочитаного або пережитого особисто. Висловлюються особисті погляди – світогляд, думки, почуття, ідеї, висвітлюються моральні  (етичні, громадянські тощо) цінності. Над усе цінується самостійність і  оригінальність, парадоксальність думок та оцінок. На першому плані – особистість того, хто пише

Композиція довільна, послідовність викладу спричинена логікою роздумів. Обов’язковою є аргументованість і переконливість. У тексті проводяться паралелі, добираються аналогії, використовуються  асоціації. Роздуми  поєднано з емоційною оцінкою подій або явищ.

Стиль – художній або публіцистичний. Емоційність, експресивність, яскрава образність досягаються вживанням метафор, порівнянь, алегоричних образів, символів.

Головна вимога - індивідуальність авторського стилю. Заголовок не перебуває в прямій залежності від змісту, він може  пояснювати, що стало поштовхом до авторських роздумів, передавати почуття, настрій автора тощо.

Слайд1.JPG
Як писати есе?
Таке питання доволі часто виникає в школярів, адже все частіше вчителі пропонують написати твір-роздум у жанрі есе. Оскільки такий різновид став дуже популярним, тут підготовлено корисні поради, як зробити такий твір вдалим.
Слайд2.JPG
Відмінність есе від інших творів

 

У нашій літературній традиції есе прийнято вважати розлогим твором на будь-яку тему. Від твору есе відрізняє мета написання, адже есе - це текст, що спонукає задуматися, тоді як твір може містити готове судження або аналіз, наприклад, роману.
Слайд3.JPG
Вивчаємо, що таке, есе, чим воно відрізняється, як його написати і яким чином уникнути помилок.
Слайд4.JPG
Незважаючи на те, що есе це творча робота, воно має чітку структуру, єдину для всіх текстів. Зверніть увагу на наявність актуальності, гіпотези, тез...

Мої посилання

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2023 by Svitlana Fatif. Proudly created with Wix.com

bottom of page